Bojujte proti akné – Anti Spots

Samuel je náš klient už nejaký ten mesiac, odkedy si prvýkrát objednal našu Anti Spots radu na aknóznu pleť.

Keď si objednal druhýkrát tú istú celú radu Anti Spots, zavolal k nám do eshopu, či by sa nedalo urýchliť odoslanie, aby to mal už na druhý deň pripravené na prevzatie v Packete. Aj keď je u nás štandadom, že zásielky posielame ihneď, nemôžeme garantovať /kuriérska spoločnosť/ či skutočne na druhý deň bude tovar pripravený. Vtedy sme mali skvelú príležitosť sa s týmto milým mladým mužom porozprávať. Tovar potreboval ihneď, keďže si nevšimol, že už mu dochádza Anti Spots maska a čistiaca pena a nechcel byť ani jeden deň bez týchto svojich pomocníkov v boji s akné.

V telefonickom rozhovore nám rozpovedal svoj príbeh ohľadom problematickej pokožky, ktorá ho dlhodobo trápila.

Vrátime sa o pár rokov dozadu, presnejšie o cca 5 rokov. Samko s príchodom teenagerskeho veku získal aj akné. Zo začiatku to veľmi neriešil, takmer všetci spolužiaci, ako on hovorí – boli obodkovaní. Postupne si to začal všímať viac a viac. Jeho spolužiačky používali make up, aby zakryli svoje vznikajúce akné. U chlapcov sa však make up bežne nenosil, nebolo možné akné len tak zakryť.

Jeho mamina sa snažila zbaviť ho tohto problému voľne dostupnými produktami z drogérii. Nič mu však z toho nepomohlo. Či to bolo nevhodným výberom produktov alebo nepravidelným nanášaním produktov na pleť sa už nedozvieme. Nasledovali silnejšie produkty z lekárne na základe odporúčania farmaceutov, taktiež bez väčšieho úspechu. Skúšaním rôznych možností prešli 2 roky, frustrácia sa zväčšovala a peniaze na produkty odchádzali míľovými krokmi.

Keď sa Samko blížil k svojej plnoletosti a problémy s pleťou stále pokračovali, navštívil dermatológa. Lekár mu odporučil v jeho štádiu liečbu kortikoidmi. S tým však prvotne nesúhlasili. Vyskúšali ešte doporučené krémy a mastičky od lekára, ktoré začali pôsobiť, avšak veľmi krátkodobo.

Napokon súhlasili s liečbou kortikoidmi. Efekt na pleti bol okamžitý. Takú krásnu tvár už dlho nemal. Avšak efekt trval prikrátko. Hneď po vysadení kortikoidov sa jeho stav pleti podstatne zhoršil, dokonca ešte viac ako pred nasadením kortikoidov. Ďalšiu možnosť liečby retinoidmi jednoznačne odmietli.

Začali pátrať po produktoch, ktoré sú založené na prírodnej báze. To jediné ešte neskúšali. Našiel si rad Anti Spots od Hedera Vita, ktorý si s malou dušou objednal a začal používať. Po pár dňoch si všimol, že pokožka sa mu začína menej mastiť a nevytvárajú sa nové zápalové ložiská. Po cca 3 týždňoch každodennej starostlivosti mal čistejšiu pleť, nevytvárali sa mu nové komedóny ani infiltráty. Okrem týchto najdôležitejších zmien sa mu veľmi páči aj vôňa a jednotlivé fázy čistenia pokožky, keďže mu to zaberie len chvíľku ráno a večer.

1.Krok

Vyčistenie pokožky

HEDERA VITA ANTI-SPOTS – Mydlo na problematickú pleť
  • mimoriadne účinné na udržiavanie hygieny a čistenie extrémne mastnej pleti so sklonom k ​​akné. Je obohatené o aromatické oleje z levandule, šalvie a čajovníka, ktoré pomáhajú pri čistení uzavretých pórov, odstraňujú prebytočný maz a redukujú výskyt čiernych bodiek.
HEDERA VITA ANTI-SPOTS – Pena na čistenie problematickej pleti
  •  Čistiaca pena s chladivým účinkom účinne odstraňuje prebytočný maz a nečistoty, takže pleť vyzerá sviežo, čisto, matne, bez mastného lesku. Vďaka zmäkčujúcim vlastnostiam babassu oleja a upokojujúcemu účinku bisabololu je pokožka chránená pred vysušením. 

Mydlo je obzvlášť vhodné pri veľmi mastnej pokožke a čistiaca pena pri normálnej až mastnej pokožke.

2. Krok

Dočistenie pleti

HEDERA VITA ANTI-SPOTS – Čistiace tonikum na mastnú a problematickú pleť
  • Na obzvlášť dôkladné dočistenie pleti je možné použiť tonikum
  • Tonikum obsahuje vybrané zložky, ktoré pomáhajú chrániť pred nedokonalosťami: extrakt z kôry pobrežnej borovice chránia pokožku pred voľnými radikálmi, zinok a extrakt z dubovej kôry prispievajú k zníženiu nadmerného mastenia pokožky, zatiaľ čo esenciálny olej z čajovníka znižuje tvorbu čiernych bodiek a škvŕn

3. Krok

Nanášanie séra

HEDERA VITA ANTI-SPOTS – Pleťové sérum na mastnú a problematickú pleť
  • Koncentrované sérum Anti spots je založené na množstve vzácnych zložiek, ktorých spoločným pôsobením je dosiahnutá potrebná starostlivosť a ochrana pleti, najmä aknóznej. Sérum obsahuje výťažok z kôry pobrežnej borovice, známy antioxidant, ktorý chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi. Zinok a extrakt z dubovej kôry znižujú množstvo kožného mazu a nadmerné mastenie pokožky. Kvasinkové polysacharidy a alantoín majú upokojujúci účinok na pokožku, zatiaľ čo vitamín F a olej z čajovníka pomáhajú chrániť pred tvorbou čiernych bodiek a škvŕn. Polysacharid zo semien tamarindu, známy ako rastlinný ekvivalent kyseliny hyalurónovej, extrakt z aloe a extrakt zo zelenej mandarínky dodáva pokožke zamatový vzhľad, hydratáciu a osvieženie
  • Odporúčame použiť ja na konkrétne zápalové infiltráty, môžete sérum nechať pôsobiť celú noc, vyrážky sa rýchlejšie vysušia a neprejdú do funkciolézy.

4. Krok

Hydratácia pleti

HEDERA VITA ANTI-SPOTS – Pleťový krém na problematickú pleť
  • Úplne jemné zloženie krému proti akné Hedera Vita má ľahkú textúru, poskytuje pokožke potrebnú starostlivosť. Obsahuje kvasinkové polysacharidy, alantoín a výťažok z harmančeka, ktoré majú na pokožku upokojujúci účinok, zatiaľ čo vitamín F a olej z čajovníka pomáhajú chrániť pred tvorbou čiernych bodiek a nedokonalostí. Zinok redukuje množstvo kožného mazu a nadmernú mastnotu pleti, polysacharid zo semien tamarindu, známy aj ako rastlinný ekvivalent kyseliny hyalurónovej, extrakt z aloe a extrakt zo zelenej mandarínky dodáva pleti hydratovaný, zamatový a svieži vzhľad.
  • Odporúčame naniesť ráno a večer na vopred vyčistenú pleť. Optimálny aj ako podklad pod make up.

5. Krok

2-3x do týždňa naniesť masku

HEDERA VITA ANTI-SPOTS – Pleťová maska s bielym ílom
  • Pleťová maska ​​je určená na čistenie a starostlivosť o aknóznu pleť. Veľmi jemná, krémová textúra sa ľahko nanáša na pleť. Základom masky je biely íl, ktorý vyťahuje z pórov prebytočný maz a nečistoty, rastlinné oleje zase udržujú pokožku vlhkú a chránia ju pred vysušením. Rastlinný arganový olej bohatý na esenciálne mastné kyseliny a jogurt plný vitamínov, minerálov a bielkovín sú k pokožke mimoriadne šetrné a poskytujú jej špeciálnu starostlivosť. Alantoín pôsobí na pokožku upokojujúco a kyselina hyalurónová prispieva k hydratácii pokožky. Po nanesení masky je pleť čistá, zamatovo jemná a hladká.
  • Odporúčame používať 2-3x do týždňa na vopred vyčistenú pleť

Ďakujeme nášmu skvelému klientovi, že nám povedal svoj príbeh a tešíme sa, že mu produkty Hedera Vita pomohli a stále pomáhajú v boji proti akné. Najviac sa však budeme tešiť ak mu trvalo pomôžu a po mnohých rokoch si bude môcť povedať, že už má krásnu čistú pleť. V Samkovom prípade však dlhoročné akné zanechalo na jeho pleti jazvy, ktoré časom, keď už nebude mať aktívne zápalové ložiská, bude riešiť na estetickej klinike. Držíme mu palce na ceste ku krásnej pleti.

Kozmetika Hedera Vita je založená na prírodných zložkách vyrábaných zo surovín prírodného pôvodu, pochádzajúcich z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva a/alebo sú zbierané z voľnej prírody, s príslušným certifikátom. V spolupráci s prestížnou švajčiarskou firmou Givaudan, popredného svetového výrobcu surovín na výrobu kozmetických produktov, sú zabezpečené aktívne zložky pre výrobu našich produktov Hedera Vita.

Meno klienta je zmenené na jeho vlastnú žiadosť, hodnovernosť príbehu však nijako neovplyvňuje a súhlasil so zverejnením svojho príbehu.

Návrat hore