Môžeme vyhrať v boji s celulitídou

pretvorte svoj banner tela

S príchodom slnečných letných dní sa každá z nás usiluje o skrášlenie svojho tela. Krásna, upravená, hladká a tonizovaná pokožka bez viditeľných známok celulitídy je cieľom, ktorý najlepšie dosiahneme rôznymi prístupmi: zmenou stravovania, príjmom tekutín, správnym a pravidelným cvičením, aplikáciou anticelulitídnej masáže a rôznych kozmetických prípravkov.

Celulitída – zdravotný a estetický problém
Celulitída je želatínová hmota zložená z vody, tuku a veľkého percenta škodlivých látok (jedov), ktoré telo nevylučuje von, ale usadzuje sa pod kožou.Je to pomalý degeneratívny proces, ktorý prebieha v podkožnom tukovom tkanive a ak nereaguje vhodným spôsobom a včas, vedie k zaťaženiu kĺbov a závažným poruchám prekrvenia. Ochorenie sa prejavuje zmenou vzhľadu pokožky, „pomarančovou kôrou“, čo vedie u žien k veľkým estetickým a psychickým problémom.

Príčiny celulitídy môžu byť:

  • Hormonálneho pôvodu
  • Tehotenstvo
  • Nadmerná telesná hmotnosť
  • Nesprávny výber a kombinovanie potravín.

Úspešná liečba celulitídy si vyžaduje posúdenie štádia ochorenia a celkového zdravotného stavu, dobrý výber typu prípravku a spôsobu aplikácie.

Existuje niekoľko druhov celulitídy – Najdôležitejšie je vedieť ich rozlíšiť!

Vodná celulitída je najčastejšou formou celulitídy. Sprevádza ho väčšinou zadržiavanie vody v tele a väčšinou ho sprevádza zlý krvný obeh. Pokožka má nielen charakteristický vzhľad pomarančovej kôry, ale je aj opuchnutá. Riešením tohto typu celulitídy je zlepšenie krvného obehu. 

Tuková celulitída je celulitída, ktorá je viditeľná iba vtedy, keď si stlačíte kožu, alebo keď dáte telo do určitej polohy a napnete ho. Nie je to bolestivé, bez týchto dodatočných pomocných akcií to nie je zvlášť nápadné. Zbaviť sa ho je najjednoduchšie, pretože je dôsledkom nesprávnej výživy a neaktívneho životného štýlu, ktorý zahŕňa veľa sedenia. 

Vláknitá celulitídaje najhorším typom celulitídy a jej najťažšou formou. Práve tvrdohlavá celulitída je veľmi nápadná a vytvára na tele priehlbiny a výbežky, ktoré sú veľmi dobre viditeľné voľným okom. V niektorých prípadoch môže byť vláknitá celulitída bolestivá. Zbaviť sa tohto typu celulitídy nie je vôbec jednoduché, no nie je to nemožné – len to treba myslieť naozaj vážne a pustiť sa do boja s celulitídou.

Z našej ponuky produktov je vhodný škoricový masážny gél . Tento gél nanášate masážou prekrvuje pokožku, robí ju pevnejšou, napnutejšou a hladšou a znižuje viditeľnosť celulitídy. Škoricový masážny gél je obohatený o rastlinné extrakty a aromatické oleje, ktoré majú výnimočné účinky na pokožku, ako aj jemné čiastočky kremenného piesku a mletej škoricovej kôry na odstránenie odumretých buniek z povrchu pokožky. 

Extrakt z brečtanu má sťahujúci, upokojujúci a tonizujúci účinok na pokožku. Pre svoj obsah flavonoidov prispieva k prevencii hromadenia vody v pokožke, preto sa často používa v produktoch určených na prevenciu alebo redukciu celulitídy (1-3).

Glycerín je známe zvlhčovadlo. Jeho najdôležitejšou úlohou je priťahovať vodu, hydratovať pokožku a robiť ju hladšou na dotyk. Zlepšuje bariérové ​​vlastnosti pokožky. Má keratolytický a upokojujúci účinok na pokožku (4).

Kofeín pôsobí na pokožku. Preniká do hlbších vrstiev pokožky a prispieva k redistribúcii tekutiny. V kozmetických výrobkoch sa používa pre svoje preukázané účinky proti starnutiu a celulitíde (2, 5). Pôsobí tiež ako antioxidant, chráni pred UV žiarením. (5).

Škoricový esenciálny olej sa väčšinou používa pre svoju výnimočnú aromatickú vôňu a je často zložkou mnohých parfumových kompozícií. Okrem toho obsahuje množstvo polyfenolových zlúčenín, ktoré majú dobré antioxidačné vlastnosti a používa sa ako lapač voľných radikálov (6), takže chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi z vonkajšieho prostredia.

Esenciálny olej zo sladkého pomaranča sa používa na regeneráciu pokožky. Má príjemnú osviežujúcu vôňu, preto sa používa aj ako prvok parfumových kompozícií. Pôsobí uvoľňujúco na telo a myseľ, znižuje stres. Má antioxidačné vlastnosti a chráni pokožku pred voľnými radikálmi. Pre svoj dokázaný antibakteriálny účinok dobre čistí pleť a používa sa aj v prípravkoch na aknóznu pleť (7).

Esenciálny olej z listov rozmarínu sa používa na taktiež na regeneráciu pokožky, osviežuje ju, dodáva jej príjemnú a príťažlivú vôňu. Pôsobí upokojujúco na pokožku, zbavuje ju stresu, pôsobí relaxačne na celé telo a myseľ. Má tiež antioxidačný účinok a chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi z vonkajšieho prostredia (8).

Kremenný piesok (oxid kremičitý) pôsobí ako brúsivo a absorbent. Používa sa na odstránenie odumretých kožných buniek, takže pokožka sa stáva hladkou a omladenou.

Drvená škoricová kôra sa používa na regeneráciu pokožky. Má antioxidačné vlastnosti (9, 10) a jemne rozdelené čiastočky škoricovej kôry mechanicky odstraňujú odumreté kožné bunky a zanechávajú pokožku hladkú.

NAŠE ODPORÚČANIE:
Škoricový masážny gél – Gél naneste na problémové oblasti tela (stehná, boky, zadok, brucho) a vmasírujte krúživými pohybmi. Pre účinnejšiu liečbu sa odporúča zábal fóliou spolu so zvýšenou fyzickou aktivitou.
 

Referencie :

1. Dupont E, Journet M, Oula ML, Gomez J, Léveillé C, Loing E, Bilodeau D. Integrálny lokálny gél na redukciu celulitídy: výsledky dvojito zaslepeného, ​​randomizovaného, ​​placebom kontrolovaného hodnotenia účinnosti. Klinická, kozmetická a vyšetrovacia dermatológia 2014;7:73–88.

2. Byun SY, Kwon SH, Heo SH, Shim JS, Du MH, Na JI. Účinnosť krému na chudnutie s obsahom 3,5 % vo vode rozpustného kofeínu a xanténov na liečbu celulitídy: Klinická štúdia a prehľad literatúry. Ann Dermatol 2015;27(3):243–9.

3. Hexsel D, Orlandi C, Zechmeister Do Prado A. Botanické extrakty používané pri liečbe celulitídy. Dermatologická chirurgia 2005;31(7 Pt 2):866-72.

4. Fluhr JW, Darlenski R, Surber C. Glycerol a pokožka: holistický prístup k jeho vzniku a funkciám. Br J Dermatol. 2008;159(1):23‐34.

5. Rosado C, Tokunaga VK, Sauce R, a kol. Ďalší dôvod na použitie kofeínu v dermokozmetike: opaľovací krém adjuvans. Predný Physiol. 2019;10:519.

6. Ranasinghe P, Pigera S, Premakumara GAS, Galappaththy P, Constantine GR, Katulanda P. Liečivé vlastnosti „pravej“ škorice (Cinnamomum zeylanicum): systematický prehľad. BMC Complement Altern Med. 2013;13:275.

7. Dosoky NS, Setzer WN. Biologické aktivity a bezpečnosť Citrus spp. Esenciálne oleje. Int J Mol Sci. 2018; 19 (7): 1966.

8. Yimam M, Lee YC, Jiao P, Hong M, Brownell L, Jia Q. Štandardizované zloženie obsahujúce extrakty z Rosmarinus officinalis, Annona squamosa a Zanthoxylum clava-herculis na celulitídu. Pharmacognosy Res. 2017; 9(4):319-24.

9. Hanzodpovedajúci X, Parker TL. Protizápalová aktivita esenciálneho oleja z kôry škorice (Cinnamomum zeylanicum) v modeli ochorenia ľudskej kože. Phytother Res. 2017;31(7):1034–8.

10. Kawatra P, Rajagopalan R. Cinnamon: Mystické sily nepatrnej zložky. Pharmacognosy Res. 2015;7(Suppl 1):S1-S6.
 

Návrat hore